نماد سایت وبلاگ چانچو مطالبی متنوع در حوزه مسکن

معمای سوییت‌های نقلی در بازار اجاره‌خانه

معمای سوییت‌های نقلی در بازار اجاره‌خانه:با فرارسیدن فصل اجاره، مستاجران برای یک سال دیگر باید مسکن مناسب خود را پیدا کنند. فایل‌های مشاوران املاک هم پر از آپارتمان‌هایی است که هرکدام با امکانات و قیمت خاص اجاره داده می‌شود، اما در سال‌های اخیر و با رشد قیمت اجاره‌بها، تمایل به سمت خانه‌های کوچک و سوئیت‌ها افزایش پیدا کرده و این واحد‌ها در کلان شهر‌ها به خصوص شهر تهران رونق بسیار زیادی دارند.

نحوه ثبت آگهی ملک در سایت

ویژگی سوییت‌ها چیست؟

سوئیت از یک هال کوچک به اضافه آشپزخانه وسرویس بهداشتی تشکیل شده است که معمولا از ۱۶متر تا ۴۰متر ساخته می‌شود. البته شاید بتوان متراژ‌های بزرگتر از این را پیدا کرد. در واقع سوئیت‌ها به دلیل کوچکی و ارزانی، زودتر از سایر واحد‌ها اجاره داده می‌شوند؛ هرچند که ممکن است به نسبت متراژ‌ی که دارند گران‌تر از سایر واحد‌های موجود در همان محله باشند، اما تقاضای بالا موجب شده که مالکان قیمت‌های گران‌تری را نسبت به واحد‌های بزرگتر برای این آپارتمان‌ها تعیین کنند. سوئیت‌ها به دو شکل مبله و غیرمبله اجاره داده می‌شود. به طور طبیعی آپارتمان‌های مبله طرفدار بیشتری دارد، زیرا مستاجر دیگر نیازی به اسباب‌کشی یا خرید وسایل ندارد. از این رو، سازندگان برای ساخت املاک کلنگی متراژ کوچک، اقدام به ساخت سوئیت می‌کنند که علاوه بر قیمت کنار طرفدار بیشتری هم دارد و مستاجران زیادی را به سمت خود می‌کشاند.

مظنه بازار سوییت‌ها

مظنه بازار سوییت‌ها بدین شرح می باشد: سوئیت ۳۰ متری در خیابان جیحون تهران را در ازای پنج میلیون تومان پول پیش و ماهانه یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان اجاره می‌دهند. تنها ویژگی این واحد سرویس بهداشتی مستقل است!
در شهرری، نزدیک حرم شاه‌عبدالعظیم یک نفر چند سوئیت مبله با تمامی امکانات دارد که آن‌ها را به‌شکل روزانه کرایه می‌دهد. یک‌طور‌هایی شبیه هتل است. اگر کسی بخواهد در آن‌ها ساکن شود باید روزی ۲۵۰ هزار تومان پول بدهد. در ماه می‌شود هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان که با اجاره یک خانه لوکس در بالای شهر برابری می‌کند. تنها شرط مالک برای زوج‌ها ارائه کارت‌ملی و شناسنامه است.
در زیبادشت دهکده المپیک یک مور سوئیت ۳۵ متری وجود دارد که ۳۰ میلیون پول پیش و ماهی یک میلیون تومان اجاره برایش طلب کرده‌اند. شرط اجاره سوئیتی با همین متراژ در شهرک غرب، ۱۰ میلیون پول پیش و ماهیانه دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است. کسی که قرار است در آن ساکن شود باید قید پارکینگ و انباری را بزند، اما در عوض واحدی نسبتا شیک و حتی نیمه مبله به دست می‌آورد.
در خیابان آزادی هم موردی ۴۰متری وجود دارد. یک سوییت فلت با سالنی به شکل L. که ماهیانه یا هفتگی اجاره‌اش می‌دهند. در حالت اول باید ماهی دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پول بدهید و در حالت هفتگی اجاره آن می‌شود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و دیگر خبری از پول پیش نیست. یک سوییت ۳۸ متری هم در چهارراه ولیعصر آگهی شده است. ودیعه آن را ۴۸ میلیون و اجاره ماهیانه را ۹۵۰ هزار تومان ذکر کرده‌اند. واحد در طبقه چهارم قرار دارد، اما در ساختمان خبری از آسانسور نیست. در سمت پونک رقم‌ها مقداری کاهش پیدا می‌کنند. مثلا رقم مورد نیاز برای اجاره سوییتی ۴۰ متری در این منطقه را ۲۰ میلیون پول پیش و پرداخت ماهیانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ذکر کرده‌اند.

اجاره سوئیت‌ها در شمال شهر تهران

سوئیت‌ها در شمال شهر تهران وضعیت کاملا متفاوتی پیدا می‌کنند. ریخت و قیافه‌شان شیک می‌شود و قیمت‌شان بالا می‌رود. مثلا در خیابان ظفر به موردی ۳۰ متری برخورد می‌کنیم که تمام وسایل مورد نیاز یک زندگی را در خود جای داده است. به توافق رسیدن با صاحبخانه ۳۰ میلیون پول پیش و ماهی دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اجاره می‌خواهد. سر و وضع واحد انصافا خوب است، اما نباید توقع زیادی از وسایل داشته باشید. در قیطریه حتی اوضاع می‌توان ترسناک شود. مالک یک سوییت ۳۰ متری واقع در طبقه پنجم یک ساختمات پنج طبقه که تنها آسانسور و انباری را در اختیارتان می‌گذارد، از مستاجر توقع دارد ۲۰ میلیون پیش و ماهی سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اجاره بدهد.
پول پیش مورد نیاز برای سوییتی ۵۰ متری در محله سعادت‌آباد، ۱۰۰ میلیون تومان است. بله! دقیقا ۱۰۰ میلیون تومان که تازه باید ماهی ۸۰۰ هزار تومان هم اجاره بدهید. در قیطریه واحدی مشابه از نظر متراژ وجود دارد. این یکی ظاهر شیک‌تری دارد. کاملا مبله است و می‌توان متوجه شد وسایل آن را با وسواس زیادی انتخاب کرده‌اند. واحد به شکل فلت طراحی شده؛ یعنی اتاق‌خواب ندارد. ساختمان چهار طبقه و تک‌واحدی است و شما باید در طبقه سوم مستقر شوید. امکانات آن کامل است و هم پارکینگ دارید، هم آسانسور و هم انباری، اما تنها به خانواده دونفره یا خانم مجرد اجاره‌اش می‌دهند. فکر می‌کنید در ازای چقدر پول؟ ۵۰ میلیون تومان پیش و ماهی چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اجاره!
آخرین مورد واحد ۴۳ متری فلت واقع در میدان الف. زعفرانیه است. برایش ۵۰ میلیون پیش و ماهی چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اجاره تعیین کرده‌اند. با توجه به آمار‌های اقتصادی که می‌گویند سهم بخش مسکن از هزینه‌های زندگی ماهیانه افراد حدود ۵۰ درصد است، مستاجران این سوئیت‌های کوچک باید حداقل ماهی هشت میلیون تومان درآمد داشته باشند! اگر به‌عنوان صاحبخانه سرتان توی حساب و کتاب باشد، قطعا می‌دانید با چهار میلیون تومان اجاره و ۵۰ میلیون پول پیش، همین حالا گزینه‌های زیادی در بازار وجود دارد که انتخاب آن‌ها منطقی‌تر به‌نظر می‌رسد. باور کنید برای خودتان می‌گوییم، چون ممکن است سوییت شیک شما خالی بماند.

خرید و فروش ملک

مهارت داشتن در خرید و فروش املاک در مدت زمان کوتاه و بازاریابی در این شغل یک استعداد ذاتی و نهادینه در هر فرد نیست ، این مهارت با آموزش و تجربه بدست می آید.  امروزه با فراهم شدن بستر های فضای مجازی امکان خرید و فروش ملک برای هر شخص به صورت مستقل فراهم شده است و هر فرد حتی با دانش کم می تواند وارد این حوزه شود. سایت های درج آگهی املاک و مستغلات در دهه اخیر بسیار مورد استقبال واقع شده اند.

از طرفی با افزایش استفاده روزانه از موبایل و اینترنت، اولین جایی که افراد به دنبال رفع نیاز خود هستند، فضای آنلاین و سایت های اینترنتی است. از این رو ثبت آگهی در سایت های املاکی از راه های موثر در خرید و فروش املاک و مستغلات است.

سایت درج آگهی چانچو

سایت درج آگهی چانچو نیز با توجه به نیاز های همه افراد جامعه در این حوزه فعالیت خود را به صورت حرفه ای آغاز کرده است. شما می توانید با درج آگهی خود حال چه مالک یا بنگاه باشید، بسیار سریع خریدار واقعی خود را پیدا کنید و با در نظر داشتن موارد امنیتی وارد معامله شوید.

سایت چانچو خدمات درج آگهی املاک خود را به صورت حرفه ای و مجزا در دسته های ذیل فراهم کرده است، چنانچه شما قصد ، خرید یا فروش ، اجاره ، رهن ، تهاتر و مشارکت داشته باشید می توانید از طریق لینک های زیر به صفحه مورد نظر بروید :

آپارتمان

ملک کلنگی

خانه ی ویلایی

باغ ویلا

اتاق و سوئیت

اداری و تجاری

مغازه و غرفه

دفتر کار و مطب

زمین مسکونی و تجاری

زمین کشاورزی

زمین باغی

گلخانه و سردخانه

املاک صنعتی

انبار ، سوله ، سالن و پارکینگ

املاک دامداری ، طیور و آبزیان

رستوران ، تالار و سفره خانه

هتل ، متل ، هتل آپارتمان و مسافرخانه

کارخانه و کارگاه

معدن

خروج از نسخه موبایل