همه استان ها همه فروشگاه ها همه آگهی ها

قوانین و مقررات ثبت آگهی در «چانچو» چیست؟

در نظر داشته باشید، به منظور تسهیل و تسریع فرآیند انتشار آگهی‌ها، «چانچو» ممکن است در مواردی بر اساس قوانین، متن یا عنوان آگهی شما را به طور جزئی تغییر دهد. همچنین «چانچو» مجاز است هرگونه پیام، آگهی و یا عکسی که به این سایت ارسال می‌کنید یا هر حساب کاربری و اطلاعات دیگری که مربوط به شما یا ایجاد شده توسط شما باشد را هر زمان و به هر شکلی که ضروری بداند حذف نماید.

چنانچه از ناحیه مراجع ذیصلاح قانونی دستور حذف آگهی صادر شده باشد، «چانچو» فوراً اقدام به حذف آگهی می‌نماید. همچنین در صورتی که گزارش تخلف کاربران نسبت به آگهی بیشتر از 5 مورد باشد، «چانچو»  به صلاحدید خود ممکن است اقدام به حذف آگهی نماید. در دو فرض اخیر «چانچو» هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال بازپرداخت هزینه‌های پرداختی بابت آگهی حذف شده به کاربر ندارد.

به منظور بهبود تجربه‌ی کاربری، شرایط  زیر برای ثبت آگهی در «چانچو» وضع شده‌اند. رعایت این موارد، علاوه بر افزایش رضایت کاربران، منجر به اثربخشی هرچه بیشتر آگهی‌ها نیز می‌گردد.

 1. طبق قوانین سایت٬ درج هرگونه آگهی که ارتباط با کالاها و خدمات غیر مجاز داشته باشد مجاز نمی باشد.

 2. انتخاب بهترین نام برای آگهی خود.

 3. استفاده از عبارت‌ها یا کلماتی مانند: خریدار، فروش، ویژه، رند، مفت، ارزان، نو، زیر قیمت، استثنائی، حراج و امثال آن، در عنوان آگهی مجاز نمی باشد.

 4. عنوان آگهی باید کاملا مرتبط با کالا یا خدمتی باشد که در آگهی ثبت شده است و گویا و واضح باشد.

 5. درج قیمت در عنوان آگهی.

 6. وجود جملات نادرست از نظر املائی یا نگارشی در آگهی.

 7. تصویر آگهی مطابق قوانین درج عکس آگهی باید انتخاب شود.

 8. هر گونه توهین به ادیان رسمی کشور، آداب، رسوم، قومیت‌ها، لهجه‌ها و گویش‌های مختلف،

 9. استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص در آگهی.

 10. هر نوع آگهی که ناقض حریم شخصی افراد باشد.

 11. هر نوع آگهی و خبرپراکنی سیاسی، اجتماعی یا مذهبی که جنبه تجاری نداشته باشد.

 12. درج هرگونه شماره حساب بانکی، درخواست پیش پرداخت جهت معامله از راه دور و یا درخواست کمک نقدی در شرح آگهی غیرمجاز می باشد.

 13. آگهی منتشر شده به مدت سه ماه بر روی «چانچو» باقی می‌ماند و در صورت عدم تمدید، آگهی منقضی شده و از روی «چانچو» پاک می‌شود.

 14. درج آگهی های تکراری، مشابه و یا چند آگهی با یک تصویر مشابه مجاز نمی باشد.

 15. هر آگهی می‌بایست نشان‌دهنده یک نوع کالا یا خدمت باشد.

 16. پس از ثبت و انتشار آگهی، امکان ویرایش دسته‌بندی آگهی وجود ندارد.

 17. هرگونه سوءاستفاده از شماره تلفن همراه یا نشانی پست الکترونیکی دیگران پیگرد قانونی دارد و آگهی دهنده مسئول آن تلقی شده و «چانچو» در این مورد هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

در صورت غیرمجاز بودن آگهی درج شده توسط کاربر، کارشناسان واحد پشتیبانی نسبت به حذف و یا رد آن اقدام خواهند کرد که این مساله از طریق پیامک به شما اطلاع داده خواهد شد.